Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У Полтаві відкрилася виставка «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму».

24 жовтня 2023 року в Полтаві відбулося відкриття виставки, створеної в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму».

Виставка присвячена видатним українським археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття. Ці науковці репрезентують репресовані покоління українських учених, які налічують десятки чи навіть сотні імен.

Полтава є другим після Києва містом, де відбулася презентація. На відкритті були присутні представники Інституту археології НАН України, ВГО «Спілка археологів України», музейники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та викладачі і студенти полтавських університетів. Виставка є актуальною з огляду на сьогоднішні реалії й час, коли вкотре відбувається знищення та пограбування культурних цінностей та викривлення історичних фактів.

Подія відбулася в рамках співпраці ВГО «Спілка археологів України» та Українського інституту національної пам’яті.

Виставка доступна для огляду в приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського.

31.10.2023
Ю. Пуголовок


Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму, Полтава 2023