Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Міжнародна діяльність ВГО "Спілка археологів України"

Міжнародна діяльність є важливою складовою діяльності Спілки. Про це наголошено у нашому Статуті (розділ 2.4.11; 2.5.2; 2.5.17; 3.2). Це також випливає зі Стратегії дій на 2020—2024 рр., де закладені підвалини системної діяльності та визначені напрямки вдосконалення цієї діяльності відповідно до сучасних форм соціальної взаємодії.

Ми виступаємо за розвиток міжнародного співробітництва у археологічній і пам’яткоохоронній сферах, вивчаємо закордонний та міжнародний досвід у цій сфері та розвиваємо різні форми контактів, адвокатуємо питання захисту та промоції археологічної спадщини не тільки на національному, але й міжнародному рівні. Важливо, що членами Спілки можуть бути іноземні громадяни.

Про створення, мету та план дій Спілки повідомлялось теперішнім головою правління у бюлетені Європейської асоціації археологів "The European Archaeologist" (2011, № 35, pp. 14—17). Після подій 2014 р. було прийняте звернення до російських колег із закликом не брати участь в археологічних розкопках в окупованому Криму, а копія звернення була надіслана до президії Європейської археологічної асоціації.

При розробці "Кодексу професійного археолога" і у подальшому його впровадженню у життя були взяти до уваги висновки закордонних колег, зокрема з ФРН, США та Великої Британії.

У правлінні САУ проводяться зустрічі з закордонними археологами, був організований та проведений Міжнародний семінар "Археологія на окупованих та у зонах збройних конфліктів" . У 2020 р. члени Спілки доповідали на міжнародній онлайн конференції Норвезького інституту у Римі «Торгівля старожитностями та політичне насильство», брали участь у роботі круглого стола Північного центру культурної спадщини та військових конфліктів (Копенгаген) з питань використання культурної та археологічної спадщини Криму Російською Федерацією та проросійськими групами.

Міжнародна сфера діяльності Спілки потребує подальшого вдосконалення та поширення.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Ви знаходитесь тут: Міжнародна