Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У кризові для держави часи історики стають пам’яттю і совістю країни. Влада або дослухається до них, або намагається придушити. Нинішня влада Білорусі обрала останній шлях.

Ми вже публікували відкрите звернення на захист білоруських колег, яких відкрито репресують і переслідують. Тепер маємо нові факти репресій. Відкрито висловлювати свою думку, відстоювати свої права стає справжнім подвигом у сусідній країні.

Колеги з Білорусі потребують нашої підтримки. Приєднуємося до спільної заяви Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації усної історії з вимогою негайно звільнити затриманих науковців Тетяну та Андрія Мастик. Не можемо бути байдужими до наступу на права людини, свободу слова і переслідування незгідних.

Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації усної історії щодо переслідування науковців у Білорусі.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Ви знаходитесь тут: Новини Звернення Приєднуємося до вимоги припинити репресії білоруських істориків