Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ханенківські антики. Історія архівної теки
Музей Ханенків запрошує на виставку

Виставковий проект є результатом дослідження унікальної збірки з 37 акварельних замальовок антиків з колекції Богдана та Варвари Ханенків. Тека з акварелями, перевезена до Києва з петербурзької квартири Ханенків, імовірно, до 1919 року та зберігалася в музеї. Певний час кольорові замальовки, імовірно, використовували як наочний матеріал. Збереженням акварелей у 1960-ті роках, вочевидь, слід завдячувати Фані Штітельман (1913 / 1914 — 1992) — дослідниці античних пам‘яток, яка на той час працювала в музеї та взяла малюнки на облік до фототеки відділу античного мистецтва. Вона також зберегла найбільш старовинну теку ханенківського часу, що сама по собі є документом доби. Однак після звільнення Фані Штітельман у 1971 році тека з акварелями потрапила до бібліотеки музею та на кілька десятиліть випала з уваги музейників. Її віднайшли під час систематизації бібліотечного фонду у 2015 році. Автором замальовок є відомий художник та музейний фахівець Мстислав Борисович Фармаковський (1873—1946) — брат відомого археолога Бориса Фармаковського. Більшість малюнків містять його підпис, окремі — монограму. Відшукати роботи М. Фармаковського в інших українських установах наразі не пощастило, пошук триває. На виставці представлені 37 акварелей роботи Мстислава Фармаковського із зображеннями антиків з колекції Богдана та Варвари Ханенків, а також автентичні та псевдоантичні предмети із зображених на рисунках, що збереглися у фондах музею до сьогодні.

У співпраці з САУ в рамках виставки планується проведення круглого столу з робочою назвою «Археологічні колекції в музеях: проблеми формування, збереження та фахової етики».

Кураторка виставки — Катерина Чуєва

Відкриття: 27 листопада, 17:00

Вхід на відкриття вільний

Виставка триватиме до 22 грудня 2019 р.

Вартість квитків: 40 грн для дорослих, 20 грн для студентів, 10 грн для школярів та пенсіонерів.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Ви знаходитесь тут: Новини Виставки Запрошуємо на виставку "Ханенківські антики. Історія архівної теки"!