Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

«Археологічна спадщина, вкрадена Росією: інформаційно-просвітницька кампанія».
Настав час підбивати підсумки.

Тому, ми організували зустріч з командою проєкту, представництвом від Гете-інституту, дирекцією Музею Ханенків, музейниками та захисниками культурної спадщини.

Локація заходу не випадкова — Музей Ханенків, стіни якого вже вкотре змушені пустувати, а детективні історії повернення художніх цінностей якого, водночас захоплюють і надихають.

Євген Синиця та Анна Яненко представили результати проєкту, розповіли про імперські практики розграбування та варварське знищення культурної спадщини окупантами, що почалося ще з найперших досліджень археологічних пам’яток на нашій землі. А також трішки поділилися закуліссям: розповіли про неочікувані успіхи та перешкоди в реалізації проєкту.

Олена Живкова, генеральна директорка Музею, розповіла про незаконне привласнення росіянами художніх творів з колекції Музею та історію повернення, щоправда не з музеїв країни-агресора.

Головний підсумок такий: ми лише на початку боротьби за наше минуле, а завдяки підтримці Збройних сил України, наших мужніх і незламних громадян, маємо сили рухатися далі — до нашої Перемоги, усе буде Україна!

5.02.2023

Анна Яненко, членкиня ВГО «Спілка археологів України» та авторка випуску 22 про Михайлівський Золотоверхий собор
розповідає про імперські практики грабування української культурної спадщини

Євген Синиця, голова ВГО «Спілка археологів України» представляє результати проєкту

Юлія Ваганова, директорка Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, звертається з вітальним словом

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Проєкт "КУЛЬТУРА / UCULTURE"
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Ви знаходитесь тут: Новини Проєкти Археологічна спадщина, вкрадена Росією: інформаційно-просвітницька кампанія