Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

«Археологічна спадщина, вкрадена Росією: інформаційно-просвітницька кампанія».
Настав час підбивати підсумки.

Тому, ми організували зустріч з командою проєкту, представництвом від Гете-інституту, дирекцією Музею Ханенків, музейниками та захисниками культурної спадщини.

Локація заходу не випадкова — Музей Ханенків, стіни якого вже вкотре змушені пустувати, а детективні історії повернення художніх цінностей якого, водночас захоплюють і надихають.

Євген Синиця та Анна Яненко представили результати проєкту, розповіли про імперські практики розграбування та варварське знищення культурної спадщини окупантами, що почалося ще з найперших досліджень археологічних пам’яток на нашій землі. А також трішки поділилися закуліссям: розповіли про неочікувані успіхи та перешкоди в реалізації проєкту.

Олена Живкова, генеральна директорка Музею, розповіла про незаконне привласнення росіянами художніх творів з колекції Музею та історію повернення, щоправда не з музеїв країни-агресора.

Головний підсумок такий: ми лише на початку боротьби за наше минуле, а завдяки підтримці Збройних сил України, наших мужніх і незламних громадян, маємо сили рухатися далі — до нашої Перемоги, усе буде Україна!

5.02.2023

Анна Яненко, членкиня ВГО «Спілка археологів України» та авторка випуску 22 про Михайлівський Золотоверхий собор
розповідає про імперські практики грабування української культурної спадщини

Євген Синиця, голова ВГО «Спілка археологів України» представляє результати проєкту

Юлія Ваганова, директорка Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, звертається з вітальним словом

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Ви знаходитесь тут: Новини Проєкти Археологічна спадщина, вкрадена Росією: інформаційно-просвітницька кампанія