Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Полтавська обласна військова адміністрація
Департамент культури і туризму
ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України
Полтавська археологічна експедиція
Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського
Всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України»
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

Фотовиставка: «Полтава стародавня: Археологічна мозаїка міста»

21 вересня 2022 року об 11.00 годині в приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбудеться відкриття фотовиставки «Полтава стародавня: Археологічна мозаїка міста». Виставка присвячена результатам досліджень у м. Полтава Полтавської археологічної експедиції ДП «Науково-дослідного центру «Охоронної археологічної служби України» Інституту археології НАН України (керівник — кандидат історичних наук Юрій Пуголовок).

Міська археологія Полтави має відносно невелику історію. Однак за цей час вже здобуті виразні і важливі знахідки для комплексного вивчення її історії. В основу виставки лягли фотоматеріали, що фіксують сучасний етап археологічного вивчення стародавніх культурних нашарувань. У більшості ці дослідження пов’язані із зонами будівництва в історичному ареалі міста. Саме завдяки охоронним розкопкам у різних частинах Полтави археологам вдалося виділити межі поселенських структур скіфського часу, середньовіччя та ранньомодерної доби.

Для візуалізації результатів археологічних досліджень обрані матеріали, що ілюструють культуру і побут мешканців Полтави на різних історичних етапах. Головна увага зосереджена на знахідках середньовічної Лтави та ранньомодерної Полтави. Також подано знахідки, що належать більш давнім епохам, зокрема часу входження полтавських теренів до лісостепової частини Скіфії епохи раннього заліза.

Такою строкатою, мультикультурною і перспективною для подальших досліджень Полтава постала саме в останні роки. Епізодичні та невеликі розкопки попередніх часів поступилися місцем новим планомірним дослідженням та міждисциплінарним студіям. Розкопки таких пам’яток є перспективним вектором сучасної урбанізації, до якого має прагнути низка подібних історичних міст України. Матеріали урбаністичної археології та щільна стратиграфія вкотре переконують у важливості вивчення міста як особливого кроскультурного феномену.

Організатори:
Полтавська обласна військова адміністрація
Департамент культури і туризму
ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України
Полтавська археологічна експедиція
Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського
Всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України»
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

21.09.2022

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення Полтава стародавня: Археологічна мозаїка міста