Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 

Одна з найбільш міфологізованих людностей на теренах України — амазонки. Вигадки від досліджень у новому подкасті відділяє Оксана Ліфантій, кандидатка історичних наук, провідна наукова співробітниця Національного Музею Історії України — НМІУ.

Жінки-воїни, про яких давні автори оповідали більше, ніж могли знати насправді. Але археологічні сліди воїтельок є. Це поховання жінок зі зброєю. І їх понад 300. Одне з них дослідниця особисто розчищала і досліджувала. Локалізація легенд про амазонок не абсолютно точна і не остаточна, але все вказує на їх наближеність до Чорного моря.

Докладніше все дізнатись можна тут: Туди-Сюди #8 | Амазонки в українських степах

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Ви знаходитесь тут: Новини Лекції Амазонки в українських степах