Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kiekvienam mokslininkui jo monografijos išleidimas yra nepaprastas ir ilgai lauktas įvykis. Juk mokslininkas į savo darbą investuoja ne tik per metus ir dešimtmečius ar net šimtmečius sukauptas žinias... Bet ir sielą, dalelę savęs.

Serhiy Gorbanenko ir Olego Žuravliovo monografija «Metraštiniai slavai iki Rusios: gyvulininkystė ar medžioklė» parengta Ukrainos Nacionalinės Mokslų akademijos Archeologijos instituto Ankstyvųjų slavų skyriuje. Parengiamuosius darbus finansavo Ukrainos nacionalinės Mokslų akademijos Archeologijos instituto «Architektūros ir archeologijos ekspedicija», «Dniepro-Pselio ankstyvųjų slavų ekspedicija», tyrimų centras «Archeologijos paminklų gelbėjimo tarnyba».

Tačiau monografijos atspausdinti nepavyko... Prasidėjo karas. Rusijos teroristai apšaudė ir apšaudo Charkovą. O pavasaris Charkove prasidėjo raketos smūgiais į miesto centrą. Leidykla sustabdė savo veiklą.

Kaip tik tuo metu į pagalbą atskubėjo kolegos iš Lietuvos: nepaisant bet kokių Rusijos karo laivų, knyga išleista Lietuvos Mokslų akademijos pastangomis. Šiuo metu tiražas keliauja į Ukrainą.

Autorius, katedros vedėjas ir instituto vadovybė nuoširdžiai dėkoja kolegoms iš Lietuvos, Lietuvos mokslų akademijai ir jos prezidentui Jūrui Baniui bei leidyklos vadovei Zinai Turčinskienei už neįtikėtinai greitą ir veiksmingą pagalbą ir paramą Ukrainos archeologijai šiais sunkiais laikais. Taip pat esame dėkingi už pagalbą kolegoms akad. Eugenijui Jovaišai ir dr. Audriui Astrauskui.

..............................................................................

Для кожного науковця вихід його монографії — це надзвичайна і довгоочікувана подія. Адже науковець вкладає у свою працю не лише знання, накопичені за роки — десятиліття — століття… Але й душу, частинку себе.

Монографія Сергія Горбаненка й Олега Журавльова «Літописні слов’яни передодня утворення Давньої Русі: тваринництво чи мисливство» була підготовлена в межах наукових інтересів Інституту археології НАН України, у відділі археології ранніх слов’ян. Гідний рівень підготовки для читача забезпечило фінансування від «Архітектурно-археологічної експедиції» Інституту археології НАН України, «Дніпро-Псельської ранньослов’янської експедиції», НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України; якісну підготовку матеріалів до друку здійснило видавництво «Майдан» у Харкові.

Але друк монографії у цьому видавництві так і не відбувся. Почалась війна. По Харкову відбулись і продовжують відбуватись обстріли терористів з Росії. А весна в Харкові почалась із ракетного удару по центру міста. Видавництво зупинилось.

Саме в цей час на допомогу прийшли колеги з Литви: наперекір будь-яким руським воєнним кораблям, зусиллями Литовської академії наук книгу було надруковано. Нині тираж прямує до України.

Автор, завідувач відділу та керівництво Інституту щиро дякують колегам з Литви, Литовській академії наук та її президенту Юрасу Банісу та голові видавництва Зієні Турчинськієнє за неймовірно швидку та ефективну допомогу та підтримку археології України у ці важкі часи. Також вдячні за допомогу колегам акад. Євгеніюсу Йовайші та др. Аудрюсу Астраускасу.

З монографією можна ознайомитись за посиланням | Monografiją rasite nuorodoje.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Новини Видавнича діяльність Karas, mokslas ir tikri draugai | Війна, наука і справжні друзі