Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ми рекомендуємо

Рубрика "Ми рекомендуємо" повертається у новому 2025 р. (із святом, до речі, наших підписників та поціновувачів давньої (і не тільки) історії України та Світу).

І почати новий 2025 р. ми пропонуємо із медицини та здоров’я (ні на що не натякаючи при цьому Подмигиваю)

Сьогодні раді вам порекомендувати молодий український YouTube канал Per Áspera, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Невелика кількість роликів на каналі дозволяє легко за кілька днів переглянути їх, поставити вподобайку, підписатися на канал (щоб Стасу Дем'янчуку було приємно) та вдарити у дзвіночок (щоб не пропускати нові відео).

YouTube

Ведучий рубрики Я. Володарець-Урбанович

Останнє оновлення на П'ятниця, 07 лютого 2025, 21:29

Рекомендації Групи експертів під керівництвом Європейської Комісії з питань збереження культурної спадщини в Україні

Ці рекомендації розроблено експертною підгрупою з питань збереження культурної спадщини України під керівництвом Європейської Комісії.

До складу експертів увійшло майже три десятки відомих фахівців з питань культурної спадщини, які представляють музеї, наукові та освітні заклади, фахові громадські організації, державні установи з багатьох країн Європи, а також міжнародні організації.

Активну участь у розробці документу взяла також Спілка археологів України, яку представляли на експертних зустрічах члени спілки Антон Корвін-Піотровський та Ольга Демченко.

Запрошення Спілки до участі в експертному органі Європейської Комісії стало показником авторитету та високої фахової спроможності нашої спільноти.

Рекомендації  Групи експертів під керівництвом Європейської Комісії  з питань збереження культурної спадщини в Україні

Recommendations from the European Commission-led expert group on  the safeguarding of cultural heritage in Ukraine

Див. також:
https://openarchive.icomos.org/id/eprint/3356/


Внески 2025

Шановні колеги, члени ВГО «Спілка археологів України»

Нагадуємо, що з початком року ви маєте можливість перерахувати ваші членські внески Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355

Мінімальна сума річного внеску згідно рішення Загальних зборів від 20 грудня 2021 року складає 150 грн. Максимальна залежить від ваших фінансових можливостей). Членські внески можна сплачувати індивідуально або одним платежем від відокремленого регіонального підрозділу.

З повагою, правління САУ

Паспорт твоєї ідентичності — Культурна спадщина

«Культурна спадщина — це наша зброя проти колоніальної залежності. Вона відділяє нас від "сосєдєй" в очах міжнародної спільноти. А закордонний паспорт — це власне наш транспарант публічної дипломатії, який бачать в аеропортах, поїздах, готелях по всьому світу» — каже кандидат історичних наук та заступник голови правління ВГО «Спілка археологів України» Юрій Пуголовок.

Упродовж 6 місяців команда проєкту “Паспорт твоєї ідентичності” розповідала цікаві факти про історію наших земель та намагалась зацікавити українців почати власне дослідження. Результатом проєкту стали 32 відео про об’єкти та артефакти зі сторінок закордонного паспорта громадянина України, промо-відео а також книжка-листівка.

Поширенню ініціативи сприяли сітілайти та метролайти в українських містах, різноманітні публікації в медіа, серія супутніх дописів. Всі матеріали, доступні для перегляду онлайн з будь-якої точки світу на лендингу проєкту. Тому занурюйтесь глибше та поширюйте їх серед друзів, колег та своїх знайомих. Бо наша історія ближче, ніж здається!

Отримати буклет можуть бібліотеки, музеї, громадські організації відповідного спрямування тощо. Напишіть нам повідомлення у Фейсбуці або на мейл-адресу ВГО “САУ” Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Вкажіть, яка організація хоче отримати буклет, контакти отримувача (ПІБ, тел.) місто та номер Нової пошти чи Укрпошти. Ми надішлемо вам буклет з оплатою пересилки за рахунок отримувача.

Результати та досягнення кампанії дивіться в каруселі. Приємної мандрівки у світ історії та культури!

Проєкт був реалізований ВГО «Спілка археологів України» у партнерстві з комунікаційною агенцією для НУО (NGO) та соціально значущих проєктів linza agency за підтримки Фонду "Партнерство за сильну Україну". Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ВГО «Спілка археологів України» і не обов’язково відображає позицію Фонду та / або його фінансових партнерів.

Останнє оновлення на Понеділок, 15 липня 2024, 11:11

Сторінка 1 з 76

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Ви знаходитесь тут: Головна