Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

РЕВЕРА Юрій

Захищаючи Україну, загинув випускник Університету Юрій Ревера

Захищаючи Українську Державу від російських окупантів, загинув випускник Львівського національного університету імені Івана Франка, багаторічний працівників Музею історії Університету Юрій Ревера. Героєві був 51 рік.

Юрій Ревера навчався у СШ № 76 і СШ № 54 м. Львова (випуск 1990 року). Працював на заводі факсимільно-телеграфної апаратури в бюро промислової естетики (1990—1993 роки). У 1998 році завершив навчання на історичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (заочна форма навчання).

Юрій Ревера — укладач покажчика з топографії знахідок античних монет на території Західної України, автор наукових публікацій, готував дисертацію. Працював у Львівській національній науковій бібліотеці України імені Василя Стефаника (1993—1995 роки), згодом — у Музеї історії Львівського національного університету імені Івана Франка (1995—2009 роки). Був одним із укладачів фундаментального видання «Енциклопедія Львівського Університету» (2002—2008 роки). Герой був активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Історик за освітою і покликанням, у 2008 році Юрій Ігорович став співробітником Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України, де і пропрацював до зими 2022 року. У складі археологічних експедицій брав участь у розкопках та розвідках чи не у всіх куточках України.

У перші дні повномасштабної війни став на захист України, приєднався до лав Львівської територіальної оборони та Збройних сил України. Ніс службу у найгарячіших місцях на лінії фронту.

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка глибоко сумує у зв’язку з непоправною втратою і висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям та колегам загиблого Героя.

Вічна пам’ять і слава Герою України!

lnu.edu.ua

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять