Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

КОВАЛЬ Олександр

КОВАЛЬ Олександр

Народився 17 жовтня 1982 р. на Київщині в родині вчителів. В 2000 р. закінчив Обуховицьку середню школу. В тому ж році поступив на перший курс НПУ ім. Драгоманова, який закінчив в 2005 р. З 2005 року працював у відділі давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України. З 2007 р. виконував обов’язки заступника Житомирської археологічної експедиції. З 2005 по 2008 р. навчався в аспірантурі. Тематика наукових інтересів пов’язана з виготовленням та обробкою заліза в давньоруський період. Приймав участь в розкопках давньоруського Вишгорода, Іскоростеня, городища в м. Олевськ та інших пам’яток слов’янського та давньоруського періодів. Брав участь також в багатьох розкопках рятівного характеру. Природжений польовик який любив і вмів працювати в полі. Прискіпливо працював як із знахідками так із креслениками. Разом проводили пошуки покладів болотного заліза на Київщині та Житомирщині, будували репліки горнів, сперечались з кумом про бортництво і можливості його експериментального дослідження, варили на камінні перший бортний мед. Частина спільних статей, на жаль, на сьогодні ще так і не вийшла.

Загинув під Куп’янськом 3—4 грудня 2023 р.

Андрій Петраускас

Історичний факультет УДУ імені Михайла Драгоманова

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять