Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

КОВАЛЬ Олександр

КОВАЛЬ Олександр

Народився 17 жовтня 1982 р. на Київщині в родині вчителів. В 2000 р. закінчив Обуховицьку середню школу. В тому ж році поступив на перший курс НПУ ім. Драгоманова, який закінчив в 2005 р. З 2005 року працював у відділі давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України. З 2007 р. виконував обов’язки заступника Житомирської археологічної експедиції. З 2005 по 2008 р. навчався в аспірантурі. Тематика наукових інтересів пов’язана з виготовленням та обробкою заліза в давньоруський період. Приймав участь в розкопках давньоруського Вишгорода, Іскоростеня, городища в м. Олевськ та інших пам’яток слов’янського та давньоруського періодів. Брав участь також в багатьох розкопках рятівного характеру. Природжений польовик який любив і вмів працювати в полі. Прискіпливо працював як із знахідками так із креслениками. Разом проводили пошуки покладів болотного заліза на Київщині та Житомирщині, будували репліки горнів, сперечались з кумом про бортництво і можливості його експериментального дослідження, варили на камінні перший бортний мед. Частина спільних статей, на жаль, на сьогодні ще так і не вийшла.

Загинув під Куп’янськом 3—4 грудня 2023 р.

Андрій Петраускас

Історичний факультет УДУ імені Михайла Драгоманова

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять