Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Малишев Олександр Олегович

МАЛИШЕВ Олександр Олегович (нар. 7 березня 1986 р.).

У 2008 р. закінчив Київський університет права НАН України і отримав кваліфікацію спеціаліста за спеціальністю «правознавство»; з 2008 по 2011 р. навчався в аспірантурі Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, після успішного завершення якої був залишений на постійну роботу у відділі історико-правових досліджень інституту. З 1 листопада 2011 року обіймав посаду молодшого наукового співробітника; з 1 жовтня 2013 р. — науковий співробітник; з 1 вересня 2015 р. — старший науковий співробітник. У 2018 році був обраний головою ради молодих учених інституту. Із вересня 2021 року — докторант Інституту держави і права НАН України.

Захистив кандидатську дисертацію 23 березня 2012 р. Тема роботи — «Міські сирітські суди в Україні: історико-правове дослідження». Науковий ступінь кандидата юридичних наук було присуджено згідно з наказом Міністерства освіти, науки, сім’ї молоді та спорту України № 593 від 17 травня 2012 р. (спеціальність — «теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень» , 2012, диплом к. ю. н. ДК № 006316 від 17 травня 2012 р.). У 2010—2011 рр. отримував стипендію Президента України.

У 2007—2011 рр. працював у Інституті археології НАН України на посадах юрисконсульта І категорії, юриста, головного юрисконсульта. З грудня 2018 року — член правління Всеукраїнської громадської організації «Спілка археологів України». Є членом Міжнародної асоціації істориків права та експертом групи «Культура» Реанімаційного пакету реформ.

Є автором близько 70 наукових праць, переважно присвячених історії права України та інших країн, правовим питанням охорони археологічної спадщини, а також проблемам юридичного перекладу. Авторству науковця належить дві опублікованих монографії: («Міські сирітські суди в Україні: історико-правове дослідження» К., 2013 (22 а. а.) та «Мальтійська конвенція і превентивна археологія у Європі й Україні (дослідження та матеріали): 25 років переглянутої Європейської конвенції про охорону археологічної спадщини» К., 2017 (28,1 а. а.)). За свою першу монографію Олександр Олегович був 2 березня 2016 року нагороджений грамотою Президії НАН України.

Постійний учасник редколегії та редакційно-коректорської групи збірок матеріалів міжнародних наукових конференцій, що двічі на рік проводяться Міжнародною асоціацією істориків права та конференцій Ради молодих учених Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України (з 2011 р. — член редколегії 13 конференцій, серед яких 5 — відповідальний секретар редколегії).

Автор кількох десятків юридичних експертних висновків, передусім щодо законопроектів у сфері охорони культурної спадщини, правового регулювання наукової діяльності, політики пам’яті та міжнаціональних відносин.

http://www.nas.gov.ua/UA/PersonalSite/Pages/default.aspx?PersonID=0000008204

https://nas.academia.edu/MalyshevOleksandr

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи