Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Мироненко Людмила Володимирівна

МИРОНЕНКО Людмила Володимирівна (6.03.1990). Закінчила бакалаврат Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка у 2011 р. Після того була зарахована до магістерської програми «Археологія та давня історія України» Національного університету «Києво-Могилянська академія», яку успішно завершила в 2013 р. У цьому ж році вступила до аспірантури Інституту археології НАН України. Працювала науковим співробітником Центру археології Північного Лівобережжя імені Д. Я. Самоквасова (2013), бібліотекарем ІІ категорії Наукової бібліотеки НаУКМА (2013), а після завершення аспірантури у 2016 р. лаборантом, молодшим науковим (2016) та науковим співробітником (2017) відділу Наукові фонди Інституту археології НАН України.

З 2008 р. і по теперішній час постійний учасник Батуринської міжнародної українсько-канадської археологічної експедиції, де пройшла шлях від практиканта-землекопа до начальника розкопу. Також постійно приймає участь в археологічних експедиціях на поселенні Шестовиця (2009—2012), Виповзів (2010 — по теперішній час) та м. Седнів (з 2015).

Захистила кандидатську дисертацію «Керамічний комплекс Батурина XVII — початку XVIII ст.» у 2017 р., у цьому ж році отримала науковий ступінь кандидата історичних наук.

У 2018 р. пройшла стажування по програмі Польської комісії у справах ЮНЕСКО на базі Варшавського університету (Польща).

До сфери наукових інтересів (XVII—XVIIІ ст.) входить матеріальна культура доби пізнього середньовіччя та раннього модерну Північного Лівобережжя, у першу чергу різноманітні категорії керамічних виробів (посуд, кахлі, дрібна керамічна пластика).

Автор 27 наукових праць та розділу колективної монографії, присвяченої матеріальній культурі Батурина XVII—XVIIІ ст.

Дивитись на Google Scholar: scholar.google.com.ua.

Дивитись на Academia.edu: rambler.academia.edu.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи