Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Яненко Анна Сергіївна

ЯНЕНКО Анна Сергіївна (08.04.1987)

Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка 2009 р. Протягом 2009—2012 рр. навчалася в аспірантурі зазначеного університету за спеціальністю "археологія".

Від жовтня 2010 р. до березня 2013 р. працювала у Науковій бібліотеці Інституту археології НАН України.

У 2013 р. захистила кандидатську дисертацію «Археологічна діяльність музеїв радянської України (1919—1934 рр.)» Від березня 2014 р. до сьогодні працює в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра».

Коло наукових інтересів — історія археології та музейництва України 1920—30-х рр., історія формування та доля музейних колекцій, візуальна історія міжвоєнного періоду, пропаганда й ідеологія радянської доби тощо.

Від 2010 р. бере участь у організації конференцій з історії археології, засновником яких є Інститут археології НАН України; у 2017—2018 рр. — брала участь у підготовці та проведенні конференцій з історії музейництва в Україні; від 2021 р. координує конференції з історії гуманітаристики, започатковані Національним заповідником «Києво-Печерська лавра».

У 2016 р. виступила співорганізаторкою й модераторкою Семінару з історії археології та мистецтва в Україні (з січня 2020 р. — Семінар з історії гуманітаристики в Україні). Від 2016 р. — членкиня ВГО «ІКОМ України». У 2020—2021 рр. — експертка Українського культурного фонду.

Авторка і співавторка близько ста наукових та науково-популярних робіт (kplavra-kiev.academia.edu)

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи