Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Яненко Анна Сергіївна

ЯНЕНКО Анна Сергіївна (08.04.1987)

Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка 2009 р. Протягом 2009—2012 рр. навчалася в аспірантурі зазначеного університету за спеціальністю "археологія".

Від жовтня 2010 р. до березня 2013 р. працювала у Науковій бібліотеці Інституту археології НАН України.

У 2013 р. захистила кандидатську дисертацію «Археологічна діяльність музеїв радянської України (1919—1934 рр.)» Від березня 2014 р. до сьогодні працює в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра».

Коло наукових інтересів — історія археології та музейництва України 1920—30-х рр., історія формування та доля музейних колекцій, візуальна історія міжвоєнного періоду, пропаганда й ідеологія радянської доби тощо.

Від 2010 р. бере участь у організації конференцій з історії археології, засновником яких є Інститут археології НАН України; у 2017—2018 рр. — брала участь у підготовці та проведенні конференцій з історії музейництва в Україні; від 2021 р. координує конференції з історії гуманітаристики, започатковані Національним заповідником «Києво-Печерська лавра».

У 2016 р. виступила співорганізаторкою й модераторкою Семінару з історії археології та мистецтва в Україні (з січня 2020 р. — Семінар з історії гуманітаристики в Україні). Від 2016 р. — членкиня ВГО «ІКОМ України». У 2020—2021 рр. — експертка Українського культурного фонду.

Авторка і співавторка близько ста наукових та науково-популярних робіт (kplavra-kiev.academia.edu)

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи