Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Голові Запорізької обласної державної адміністрації
Старуху Олександру Васильовичу

Голові Запорізької обласної ради
Жук Олені Юріївні

Як нам стало відомо, на даний час групою депутатів Запорізької обласної ради та директором Запорізького краєзнавчого музею поставлене питання про припинення існування Комунального закладу «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини» Запорізької обласної ради (далі Центр). Центр був створений у 2009 р. на базі Інспекції охорони пам’яток історії та культури. Діяльність Центра спрямована на реалізацію основних пам’яткоохоронних заходів — виявлення, облік, дослідження, моніторинг, популяризація об’єктів культурної спадщини.

За весь час своєї діяльності Центр сумлінно виконує свої обов’язки. Проводить інвентаризацію та паспортизацію об’єктів культурної спадщини. Здійснює заходи щодо занесення пам’яток до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, в якому Запорізька область представлена 400 об’єктами, з них 340 пам’ятки археології.

Багаторічна співпраця з істориками, краєзнавцями, археологами надала можливість накопичити базу даних, яка вкрай важлива для реалізації пам’яткоохоронної діяльності.

В умовах реалізації децентралізації, яка, на жаль, веде до знищення хоч і не досконалої, але принаймні «зрозумілої» та сталої системи охорони пам’яток у Запорізькій області, Центр виконує практичну частину, без якої неможливо збереження пам’яток. Саме Центр має стати помічником для утворених громад в частині охорони об’єктів культурної спадщини (облік, формування бази даних, надання методичної допомоги, моніторинг, популяризація культурної спадщини та її охорони).

ВГО "Спілка археологів України" стурбована ситуацією, що виникла з Центром, та закликає керівництво і Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Запорізької обласної державної адміністрації, а також керівництво і депутатський корпус Запорізької обласної ради не допустити ліквідацію Комунального закладу «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини».

Схвалено на засіданні правління Спілки (Протокол № 4 від 01.03.2021 р.).

З повагою,
Голова правління Спілки,
доктор історичних наук Я. П. Гершкович

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Новини Звернення Голові Запорізької обласної державної адміністрації Старуху Олександру Васильовичу