Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Чи знаєте ви, що живопис, скульптура, музика й навіть драма існували ще в період пізнього палеоліту? А драму й узагалі можна вважати, чи не найпоширенішою формою самовираження найдавнішої людини?

А чим сапієнси відрізнялись від своїх попередників — неандертальців, знаєте? Що дозволило їм краще пристосуватись і вижити (на відміну від останніх)?

Де на території сучасної України збереглися найважливіші стоянки того часу? В якому стані вони нині? Зокрема відома стоянка мисливців на мамонтів доби пізнього палеоліту в селі Межиріч на Черкащині, котра навіть відкрита для відвідин?

Про пам’ятки пізнього палеоліту на теренах України, особливості культури того часу — житла, одяг, прикраси й вироби мистецтва — у програмі «Імператив» на UA: Радіо Культура розповів доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету ім. Шевченка, кандидат історичних наук Павло Шидловський.

Ведуча — Юлія Чаплінська

Запис тут: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2354800

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Ви знаходитесь тут: Новини ЗМІ Програма "Імператив" на "Радіо Культура". Пізній палеоліт на території сучасної України