Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Шановні колеги!

Найближчим часом з’явиться збірник наукових праць «In Sclavenia Terra». Видання здійснене за фінансової підтримки Спілки археологів України, а також Державного Історико-Культурного заповідника «Межибіж», Архітектурно-археологічної експедиції ІА НАН України та НДЦ «Рятівна археологічна служба».

Збірник підготовлено у відділі археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України за матеріалами доповідей учасників секції «Археологія доби середньовіччя на теренах України» міжнародної конференції, що відбулася в жовтні 2015 р. в місті Меджибіж. Конференція була присвячена пам’яті І.І. Винокура і об’єднана під назвою «Етнокультурні процеси на півдні Східної Європи у І тис. н. е.».

У збірнику надруковано статті, присвячені проблемам археології слов’ян другої половини І тис. н. е. на території півдня Східної Європи. Опубліковано нові матеріали археологічних розкопок, дано аналітичні дослідження окремих категорій матеріальної культури (амфори, прикраси, культові речі) та окремим сферам господарського життя давніх слов’ян. В анонсі подано коротку інформацію про зміст збірника, а також резюме статей та дані про авторів. Приймаються попередні замовлення на друковані версії збірника.

Це пілотний проект відділу: сподіваємося, що він знайде підтримку з-поміж авторів і читачів і стане започаткуванням серії видань з проблем слов’янської археології передодня утворення Давньої Русі.

З повагою, Ярослав Володарець-Урбанович, Сергій Горбаненко

Переглянути анонс збірника можна за посиланням: academia.edu

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Ви знаходитесь тут: Новини Публікації In Sclavenia Terra