Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 

Білан Ю.О., Солтис О.Б. Великий Курган ранньоскіфського часу на Київщині. [Наук. ред. канд. іст. наук, доц. О.М. Титова] — К.: Видавець Олег Філюк , 2014. — 64с.

Курган поблизу села Іванковичі Васильківського р-ну Київської обл. входить до групи поховальних старожитностей Києво-Черкаського регіону Дніпровського Лісостепового Правобережжя VII – першої половини VI ст. до н.е. Велика частина з них була розкопана ще в XIX ст. і наявна інформація, в силу недосконалості методики розкопок курганів такого рангу, неповна. На належному ж науковому рівні в зазначеному районі Правобережного Лісостепу досліджені лише два кургани, що відносяться до архаїчного часу: поблизу сіл Глеваха (розкопки О.І. Тереножкіна, 1949–1950 рр.) і Мала Офірна (розкопки Є.О. Петровської, 1964 р.). Сподіваємося, що, читачі, які ознайомляться зі змістом даної публікації, зможуть одержати найбільш повне уявлення про нову пам’ятку ранньоскіфського часу, яку було розкопано в Дніпровському Лісостеповому Правобережжі у 1994 р. Публікація враховує всі деталі дослідження – мапи, плани, речові матеріали та найбільш цікаві аналогії. В додатках наведено окремі спеціальні статті, присвячені дослідженню прикрас із складу поховального інвентарю, реставрації предметів керамічного комплексу, порівняльному аналізу курганів з поховальними спорудами шатрового типу та комп’ютерній реконструкції цього типу пам’яток.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Ви знаходитесь тут: Новини Публікації Білан Ю.О., Солтис О.Б. Великий Курган ранньоскіфського часу на Київщині