Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Днями вийшов друком збірник матеріалів конференції для дітей шкільного віку та студентів перших курсів вищих навчальних закладів «АРХЕОЛОГІУМ».

В організації конференції приймають участь Інститут археології НАН України, ВГО «Спілка археологів України» і Музей археології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, на базі якого проходить захід. Фінансова підтримка надається з боку ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України».

 

«АРХЕОЛОГІУМ» відбувається раз на два роки. Проте, цього року, через карантинні обмеження не вдалось провести саму конференція, була видана збірка праць. В цій збірці містяться результати досліджень наймолодших українських археологів. Тут є представники з самих різних обласних центрів України: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Одеса, Харків. Приємно бачити, що тематика матеріалів дуже широка. Молоді науковці цікавляться як вивченням традиційних аспектів археологічної науки (поховального обряду, культової сфери, окремих категорій матеріальної культури, проблем давнього виробництва), так і звертають увагу на такі теми, як, наприклад, неінвазивні методи археологічних досліджень, або вивчення гендерних компонентів в археології. В збірці містяться результати дослідження археологічних пам’яток дуже широкого хронологічного діапазону: від бронзової доби до середньовіччя.

З електронною версією збірника можна ознайомитися за посиланням.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Новини Публікації «АРХЕОЛОГІУМ» 2020