Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Це, напевно, дуже дивний збіг обставин, що кримінальну справу про розкрадання бюджетних коштів проти Василя Петрика відкривають саме тоді, коли він активно бореться проти піщаного кар’єру на Миколаївській фортеці. До того ж, обирається ідеальний спосіб тиску — утримування під вартою. Щоб людина добре подумала, чи хоче вона й далі йти проти приватної фірми, що планує займатися видобутком піску.

На своїй сторінці пан Василь вже давно привертав увагу до цієї справи: «Перше завдання моїх опонентів — через тиск, кримінальні справи змусити мене відмовитись від роботи над документацією щодо внесення Миколаївської фортеці до переліку пам’яток. Друге завдання — знищити мене як новопризначеного начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА. Все дуже просто: я — єдиний очільник цього управління за останні роки, який вийшов з середовища пам’яткоохоронців і готовий активно боротись за збереження кожної пам’ятки, а не домовлятись і погоджувати їхню забудову чи знищення» Миколаївська фортеця складається з комплексу споруд XIX—XX ст.: з 21 об’єкта. Після розголосу у Львівській обласній державній адміністрації інформації про те, що фортецю хочуть знищити заради облаштування піщаного кар’єру, ініціювали надання цьому об’єкту пам’яткоохоронного статусу. Розпочалось виготовлення необхідної документації. Здавалося б, вдала ситуація: захищати історичний об’єкт не коли вже по ньому екскаватори їздять, а коли лише планується його руйнування. І тут з’являється цей тиск. Півмільйона застави — і ви тимчасово вільні.

Це тиск не лише особисто на Василя Петрика. Ми усі маємо право на свою культурну спадщину. І ми маємо право його відстоювати.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини Охорона археологічної спадщини Тиск на пам'яткоохоронців