Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Шановні члени ВГО «Спілка археологів України»!

Цього року ми зробили багато, але далеко не все, що мали зробити, про що нам слушно нарікали на загальних зборах. Для того, аби результат нашого існування був відчутнішим, всім треба чітко усвідомлювати, що шлях від бажань до їх здійснення чималий, чарівної палички ще не винайдено. На жаль, суровою реальністю є те, що проблема грабіжників («чорних археологів»), обігу археологічних предметів на різного штибу торговельних площадках (від звичайного ринку до Інтернету), а також псевдонауки невмирущі. Але ми можемо і мусимо скоротити їх обсяг. Для цього треба вимагати суттєвих змін у чинному законодавстві держави. Це тривалий процес. Інша справа — наше особисте ставлення до цих ганебних явищ та їхніх представників.

Хай цей рік буде роком, коли кожен із нас подумає, чи завжди його дії та вчинки сприяють боротьби з тими, хто руйнує культурну та археологічну спадщину, хто став на слизький шлях наукових спекуляцій. ВГО «Спілка археологів України» у 2019 році докладе максимум зусиль, аби не виникали питання щодо цілей її існування. Але це завдання не тільки для керівних органів, але й для всіх осередків та їхніх членів.

Всіх вітаємо з прийдешнім Новим роком і бажаємо всім нових звершень та відкриттів, міцного здоров’я, нових знань та досвіду.

Голова ВГО «Спілка археологів України»,
доктор історичних наук Я. П. Гершкович

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Історія без міфів"
розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Проєкт "КУЛЬТУРА / UCULTURE"
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення З Новим, 2019 роком!