Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

О. І. Смирнов, А. С. Островерхов. Гідроархеологія та історична географія північно-західного Надчорномор’я: досягнення, проблеми, перспективи. Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2021.

Монографія підбиває проміжні підсумки й окреслює перспективи досліджень у Північно-Західному Надчорномор’ї. Виокремлюються 5 типів гідроархеологічних пам’яток:
1) затонулі ділянки територій давніх городищ, поселень, доріг тощо;
2) портові споруди;
3) якірні стоянки;
4) випадкові знахідки;
5) артефакти.

Розглянуто історію гідроархеологічних досліджень на акваторіях Тендри, Кінбурну, Дніпровського та Бузького лиманів. Особливу увагу приділено підводним дослідженням на акваторіях Ольвії та Березані, Дністровського лиману та Нижнього Дністра, нижньої течії Дунаю. Невеличкий розділ присвячено аналізу умовно гідроархеологічних знахідок у курганах Північно-Західного Надчорномор’я залишків човнів та плотів.

Презентація відбудеться вже завтра, 26 жовтня о 17:00. У читальному залі Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Ви знаходитесь тут: Новини Оголошення Українська підводна археологія святкує поповнення новим виданням