Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Полтавська обласна військова адміністрація
Департамент культури і туризму
ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України
Всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України»

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського «Свідки Полтавської давнини (із новітніх археологічних досліджень полтавської археологічної експедиції)» 3 жовтня 2023 року об 11.00 годині в у Полтавському краєзнавчому музей імені Василя Кричевського відбудеться відкриття виставки «Свідки Полтавської давнини (із новітніх археологічних досліджень Полтавської археологічної експедиції)». Виставка присвячена результатам досліджень в історичному ареалі м. Полтава Полтавської археологічної експедиції ДП «Науково-дослідного центру «Охоронної археологічної служби України» Інституту археології НАН України (керівник — кандидат історичних наук Юрій Пуголовок).

Літописні згадки, виразна топографія, притаманна середньовічним містам Русі, а також випадкові, але яскраві знахідки у Полтаві, зробили її перспективним об’єктом наукових досліджень. Археологічне вивчення міста триває вже більше століття. Втім, його епізодичність та невеликі обсяги мало сприяли повному відкриттю давньої історії цієї місцевості. З відновленням Україною Незалежності археологічне обличчя міста стало більш виразним. Відповідно до усталених думок, підкріплених розкопками ще 1940-х років, Полтава з’явилася на археологічній мапі як «слов’яно-руське» поселення на половецькому прикордонні, яке відоме за літописними згадками.

Завдяки превентивним археологічним дослідженням на місцях будівництв в історичному ареалі міста, здобуті важливі знахідки для комплексного вивчення минулого Полтави. В основу виставки лягли знахідки, що фіксують сучасний етап археологічного вивчення міських культурних нашарувань. Загалом на виставці буде представлено майже 500 експонатів від скіфського часу до першої половини ХХ ст.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Свідки Полтавської давнини