Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Сьогодні в Музеї історичних коштовностей України відкрилася виставка до 50-річчя знахідки пекторалі. Недовгий час тут можна буде побачити повний контекст визначної археологічної знахідки. З найновішими реконструкціями коштовного кінського спорядження, оздобленого візка, одягу і прикрас не лише статусного похованого, а й супровідних речей, тварин і навіть людей.

І, звичайно, самі речі. Національний музей історії України й Інститут археології НАН України для створення виставки допомогли зібрати їх в одній локації знову. Це і прикраси, і кінське спорядження, фрагменти транспортного засобу, супровідного посуду, тощо.

На відкритті свої теплі слова організаторам виставки мали можливість сказати визначні гості, представники МКІП, НМІУ, Інституту археології НАН України, тощо. Видавництво «Мистецтво» презентувало нове яскраве в багатьох значеннях видання «Симфонія пекторалі». Дякуємо усім членам Спілки, які так чи інакше були причетні до створення ювілейної виставки. Досліджуючи, пишучи наукові роботи, ведучи облік матеріалів на зберіганні, готуючи численну документацію для передачі, прийому, тимчасового експонування археологічних предметів і, нарешті, продукуючи ідеї та підтримуючи ідеї колег. Підтримати їх можна також відвідавши пектораль найближчим часом.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Виставка до 50-річчя відкриття пекторалі