Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

«Молодий буковинець» цікавиться дуже давніми людьми в с. Дорошівці Чернівецької обл. Археологічна пам’ятка доби палеоліту систематично досліджується і дає результати. Завдяки тривалим розкопкам відомо її датування: 25—22 тисячі років тому.

Співробітники Інституту археології НАН України і Чернівецького університету ім. Ю. Федьковича презентували найактуальнішу інформацію про розкопки на березі Дністра. Лариса Кулаковська, завідувач Археологічного музею, докладно і доступно пояснює, які спеціалісти і як досліджують пам’ятку, аби отримати найповніші відомості з цього історичного джерела. Глибина розкопок вже більша, ніж 8 м. Геологічні нашарування показують, які кліматичні зміни витримала ця місцевість. Знахідки скребків, різців і пластин — як пристосовувалися до цих змін люди. Не найкращі часи, але можливі для виживання, були умовами життя мешканців стоянки давніх мисливців на північних оленів та мамонтів.

Науковцям вдалося зафіксувати численні рештки тварин на стоянці. Члени САУ Віталій Усик, Олеся Кононенко, Дмитро Гаскевич і Богдан Рідуш в межах міжнародної співпраці на пам’ятці діляться з іноземними колегами знаннями, методами досліджень і напрацьовують спільні підходи до вивчення пам’ятки. На відео все можна побачити на власні очі.

https://www.youtube.com/watch?v=mkNOCrsc66s

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Побачити палеоліт на власні очі