Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Експедиція «З варяг у греки» на чолі з Андрієм Петраускасом, головою житомирського осередка САУ, в травні планує закласти основу для нової репліки історичного човна. Попередній експеримент 2019 року мав успіх. Члени експедиції дійшли на лодії давнім річковим шляхом із Коростеня до Вишгорода.

Лодія — сучасна репліка старовинного судна, давній шлях — літописний. Саме ним йшли древлянські посли князя Мала до княгині Ольги. Дерев’яним транспортним засобом, найзручнішим шляхом у ті часи. У Вишгороді їх зустріли співробітники Вишгородського державного історико-культурного заповідника.

Будівництво лодії, здійснення переходу нею — далеко не єдині наукові експерименти цієї експедиції. В тому ж 2019 р. вона ініціювала висадження корабельного лісу. Саме так, дубів і сосен, з яких планують будувати репліки історичних суден. Асоціація ветеранів військово-морських сил України відкрила в Олевську дослідну ділянку, яка й буде майданчиком для подальших спостережень і експериментів. Ліс росте, лодія в робочому стані. А в експедиції багато планів. Вже зроблених експериментальних досліджень і археологічних відкриттів достатньо, аби відкрити музей стародавнього судноплавства. Діяльність експедиції — частина наукової програми Інституту археології НАН України, а також частина захоплень найширшого кола зацікавлених

На фото — репліка лодії і «зустріч древлянських послів». А також (станом на 2019 р.) Міністр культури Євген Ніщук, віце-адмірал, командувач ВМС України Сергій Гайдук, міський голова Олевська Олег Омельчук, директор ДП "Олевський лісгосп АПК" В'ячеслав Колодяжний на фоні стенду і молодогокорабельного лісу.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Плани і здобутки науково-експериментальної експедиції