Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Розкопки роменського городища на Чернігівщині завершила Мезинська археологічна експедиція Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Городище Свердловське 1 знаходиться поблизу с. Деснянське Коропського району, на територїі Мезинського національного природного парку. Дослідження пам’ятки здійснює експедиція Чернігівського університету з 2014 р.

Цього року були розкриті залишки споруди роменськогої археологічної культури із рештками печі. За знахідками давньоруської гончарної кераміки у черені печі споруду можна датувати Х століттям. Серед знахідок також фрагменти ліпних горщиків та сковорідок роменськоі культури, пряслиця, проколки та інші побутові речі.

Раніші періоди заселення пам'ятки представлені наконечниками скіфських бронзових стріл, фрагментами ліпної кераміки та грузил юхнівської культури, уламком пальчастої фібули. Майже усі ці предмети вдалось виявити у відвалах старого розкопу 1968 р.

«Городище Свердловське 1 репрезентує важливий та цікавий період в історії Подесення — перехід від племінного до державного устрою, що стався на межі І та ІІ тисячоліть. У результаті систематичних комплексних досліджень пам’ятки, що здійснюються протягом кількох польових сезонів, вдалось отримати нові дані, які дозволяють охарактеризувати матеріальну культуру та біогосподарську діяльність тогочасного населення регіону», — зазначила Олена Черненко, керівниця експедиції та голова Чернігівського осередку САУ.

Розкопки здійснено на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень» на замовлення Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського.

Фото: Олена Черненко

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Проєкт "КУЛЬТУРА / UCULTURE"
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Ви знаходитесь тут: Новини Археологічні дослідження Новини з Чернігівщини