Звернення ВГО "САУ"

Відкрите звернення Голови Правління ВГО САУ з приводу публікації статті М. Левади «Як брати гроші в УКФ»

Стаття Максима Левади «Як брати гроші в УКФ» була опублікована на ресурсі «Музейний простір» — http://prostir.museum/ua/post/42987?fbclid=IwAR0YDZY_JF5wfuuQUvsAMOfK0sqfmHyra2dxzZEH-TC2SSXBx9y44U8S4is.

Перелік звинувачень на адресу УКФ вражає, і у пересічних громадян він формує стале уявлення про те, що УКФ є чи не головним осередком корупції в Україні. Опосередковано цей висновок переноситься на нас, ВГО САУ, другого фігуранта цієї статті.

Проєкт ВГО «Спілка археологів України» «Посилення спроможності професійної спільноти задля адвокації археологічної спадщини України» був підтриманий цього року Українським культурним фондом у межах програми «Мережі й аудиторії», ЛОТ «Посилення мереж у сфері культури». Цей ЛОТ покликаний сприяти посиленню інституційної спроможності українських формальних мереж у сфері культури, що вже існують, розповсюдженню передового досвіду, навичок, компетенцій, ноу-хау як всередині платформ, так і в ширших колах суспільства. Детальніше про програму тут — https://ucf.in.ua/m_lots/5dbb66e599f9e847373a25a3.

За результатами оцінки п’яти незалежних експертів відповідної програми УКФ наш проєкт отримав 400 балів та посів друге місце у рейтингу у своєму лоті. Розподіл проєктних заявок між експертами УКФ відбувається за допомогою електронної системи, експерти є анонімними. За правилами УКФ експерт може бути заявником та / або брати участь у реалізації проєктів конкурсних програм Фонду, де він не є членом програмної експертної ради та, відповідно, до оцінки яких він не був залучений. Детальніше про права та обов’язки експертів УКФ тут — https://ucf.in.ua/p/become_an_expert. Два члени команди нашого проєкту є експертами УКФ — О. Оногда (програма Н.О.Р.Д.) та В. Колеснікова (програма Аналітика культури), що цілком відповідає політиці УКФ та не є ознакою корупційної схеми. УКФ та ВГО САУ послідовно дотримуються політики відкритості, тому з грантовою угодою та всіма деталями проєктної заявки всі бажаючи можуть ознайомитися тут — https://ucf.in.ua/m_programs/5dbb6491bfc13b3f7a50bfa3/register?type=signed_agreement.

Загальна сума, яка надана на виконання проєкту, склала 384 800 грн. Оплата праці команди проєктів УКФ передбачена кошторисом та має граничне обмеження суми у 25 тис. грн. на місяць. Кошторис проєкту ВГО САУ передбачає оплату праці членів команди у розмірі, що складає 1/5 від граничної, а саме — 5 тис. грн. / місяць (6 тис. грн. / міс. у керівника проєкту). До того ж, за внутрішньою домовленістю між членами команди, прийнято рішення основну частину оплати праці відтермінувати на час останнього траншу (грудень місяць), аби мати можливість вчасно здійснити решту планових витрат по проєкту.

Окрім стратегічних, комунікаційних та презентаційних напрацювань, у межах проєкту заплановано дві методичні розробки, які мають містити алгоритм дій стосовно археологічної спадщини для військових у зоні ООС та для обласних, районних адміністрацій та ОТГ. Актуальність останньої базується на практичному регіональному досвіді та відкритті ринку землі. У своїй проєктній та позапроєктній діяльності ВГО САУ не має намірів та ресурсу перебирати на себе повноваження органів охорони культурної спадщини, натомість прагне бути активною інституцією громадянського суспільства у відповідній сфері.

У своїй поточній роботі УКФ та організації-заявники користуються сьогоднішньою термінологією у сфері проєктного менеджменту. Розуміючи, що деякі терміни можуть бути незвичними, ми, в межах проєкту, започаткували практику «розтлумачення» певних термінів. Пропонуємо скористатися офіційною сторінкою ВГО САУ, на якій оприлюднюється ця та інша інформація по проєкту та розширити свої знання — https://www.facebook.com/AssosiationArchaeologistsUkraine/. Членам ВГО САУ запропоновано активніше долучатися до обговорення напрацьованих в межах проєкту документів, презентація яких запланована на серпень. Інформація про дату буде оприлюднена на вищезгаданій сторінці.

Максимові Леваді зичимо доброго здоров’я та закликаємо не переносити особисте неприйняття окремих людей та інституцій у професійну площину, шкодячи таким чином іміджу усієї спільноти. Також, враховуючи стійкий інтерес Максима Левади до діяльності Українського культурного фонду, радимо подати на наступний рік заявку на включення до команди експертів УКФ, або зараз — на входження до Наглядової ради Фонду, яка наразі формується і впливати таким чином на політику інституції.

Голова правління
ВГО «Спілка археологів України»,
доктор історичних наук Я. П. Гершкович

Редакції інформаційно-аналітичного видання "Факти Запоріжжя

Редакції інформаційно-аналітичного видання "Факти Запоріжжя"

Нещодавно Запорізька експедиція НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України розпочала розкопки кургану біля с. Укромне, Московської сільської ради, Вільнянського району Запорізької області, який входить до складу курганного могильника (державний охоронний № 4281). Замовником досліджень виступило ФГ «Кривохатько В. В.». Подібні розкопки кожен рік проводяться в різних регіонах України. Але в даному випадку вони викликали несподівані звинувачення на адресу В. В. Кривохатька та "невідомих осіб зі спецтехнікою…" («Факти Запоріжжя», 17.04.2020, https://zp-fakty.net.ua/society/na-vilnyanshchini-eksnardep-krivohatko-znishchu- kompleks-kurganiv).

Ініціатор звинувачень перед поданням їх до такого шанованого видання як "Факти Запоріжжя" мав би попередньо ознайомитись з чинним Законом України «Про охорону археологічної спадщини», зокрема його ст.1; 9; 10; 18; 20. А ще він, напевно знаючи, що розкопки проводяться не якимось "невідомими особами", а професійними археологами, міг би отримати від них всю інформацію і про мету розкопок, і про перші результати робіт. Він би дізнався багато цікавого для себе, зокрема, про те, що повсюди, а не тільки в Україні, до того, як потрапити на поховання та ретельно дослідити їх, використовується землерийна техніка під щільним наглядом археолога. А ще йому б пояснили, що право на розкопки надає Відкритий лист (кваліфікаційний документ — посвідчення установленого зразка, що визначає фаховий рівень дослідника), виданий Польовим комітетом Інституту археології НАН України, та дозвіл, виданий центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Усі ці документи перед початком робіт на кургані біля с Укромне були отримані та відповідним чином зареєстровані у Департаменті культури, туризму, національностей і релігії, а завірені копії надані до Відділу освіти і культури Вільнянської РДА. Зокрема цими документами визначено, що всі виявленні знахідки будуть передані на зберігання до Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Прикро, що редакція видання «Факти Запоріжжя» використала неперевірені факти, включаючи фотоматеріали, які не відбивають реальний стан речей. Цей "сенсаційний" матеріал не сприятиме допомозі професійним археологам, які давно та сумлінно працюють на території Запорізької обл., та заважатиме їх спілкуванню з володарями земельних ділянок, на яких знаходяться різноманітні археологічні пам’ятки. Просимо вас опублікувати цей наш лист на сторінках вашого видання у якості спростування неперевірених та тенденційно поданих матеріалів.

Голова ВГО САУ, доктор іст. наук Я. П. Гершкович


Відповідь від Міністерства культури, молоді та спорту на лист-звернення від 22.10.19

22 жовтня 2019 року ВГО "Спілка археологів України" надіслала листа до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради та Міністра культури, молоді та спорту у зв’язку з можливим запровадженням в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення (http://vgosau.kiev.ua/img/rynok_zemli.pdf). Де зокрема наголошувалось про необхідність вжиття заходів щодо усунення ризиків для археологічної спадщини. На цей лист-звернення нарешті отримали відповідь від Міністерства культури, молоді та спорту. Наші застереження взяті до уваги.

Переглянути лист (mcms.pdf).


Відкрита заява ВГО "Спілка археологів України" у зв'язку із можливим запровадженням в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення

Лист у форматі *.pdf можна переглянути тут.


Відповідь генерального директора Музею історії Києва на лист голови ВГО САУ щодо виставки "Україна — світу" (колекція ПЛАТАР).


Сторінка 1 з 7

Пошук

Контакти

Матеріали на сайт надсилайте на адресу: support@vgosau.kiev.ua
Ми в соцмережах

Інтернет-ресурси

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Волинські старожитності
Сайт дочірнього підприємства «Охоронної археологічної служби України» ІА НАН України.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: До уваги громадськості Звернення ВГО "САУ"