Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Івакін Гліб Юрійович

ІВАКІН Гліб Юрійович — заступник директора Інституту археології НАН України. Фахівець з історії й археології Київської Русі та пізньосередньовічної України. Член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Народився 30 січня 1947 року у Києві. Закінчив історичний факультет КНУ ім. Шевченка. Від 1974 року працює в Інституті археології АН України (нині Інститут археології НАН України).

Брав участь у розкопках археологічних пам'яток Києва X—XVIII ст. на Подолі, Печерську, у Верхньому Києві, Гончарах і Кожум'яках та в інших історичних місцях, очолював архітектурно-археологічні дослідження під час відновлення Михайлівського Золотоверхого собору, Успенського собору Києво-Печерської лаври, церкви Успіння Пресвятої Богородиці Пирогощі.

Автор понад 200 друкованих праць, 3 індивідуальних монографій та низки фундаментальних колективних видань з історії й археології України. Вчений секретар Національного комітету України Всесвітньої спілки візантиністів, член Міжнародної унії археологів-славістів.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Ви знаходитесь тут: Головна