Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Салтово-маяцька археологічна культура. — 2012. — Вип. 2

Свистун Г.Є. (гол. ред.). Салтово-маяцька археологічна культура: проблеми та дослідження: збірник наукових праць, присвячених проблемам та перспективам салтовознавства. Випуск 2
Харків : Видавець Савчук О. О. ; ОКЗ.
«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини», 2012. — 148 с. ; 48 іл.
ISBN 978-966-2562-20-0.
В сборнике публикуются материалы, которые были подготовлены для Международной научной конференции "XVI Слобожанські читання". Ряд публикаций посвящен новым археологическим открытиям в Украине, России и Болгарии в области салтововедения и приведен анализ полученных материалов, которые позволяют на качественно новом уровне взглянуть на отдельные научные проблемы. Также затронуты вопросы сохранения культурного наследия.
Издание предназначено для археологов, историков, музейных работников, студентов, краеведов.

Зміст

Аксёнов В. С. (Харьков) Катакомбные захоронения Верхне-Салтовского археологического комплекса с Т-образными фибулами
Дідик В. В. (Харків) Вироби степового зразку із ранньосередньовічного Коропівського скарбу
Квитковский В. И. (Харьков) Захоронение в круглой яме на селище Пятницкое-І
Колода В. В. (Харьков) Ещё одна группа салтовских артефактов из Сухой Гомольши
Коматарова-Балинова Е., Клисуранов К. (София, Болгария) Към разбирането на биритуализма и обреда на кремацията по примерите на некрополите Разделна, Девня 3 (България) и Сухая
Круглов Е. В. (Волгоград, Россия), Луночкин М. Н. (Чернышковский, Россия) Находки раннесредневековых монет в Чернышковском районе Волгоградской области
Лаптев А. А. (Харьков) Попытки ограбления IV-го Верхне-Салтовского катакомбного могильника
Майко В. В. (Симферополь) Сугдея во второй половине VII — первой половине VIII вв. Обзор археологической ситуации
Моисеев А. В. (Воронеж, Россия) Поселенческий памятник салтово-маяцкой культуры Вознесеновка-3 на границе Среднего и Верхнего Подонья (предварительная информация)
Пономарев Л. Ю. (Керчь) Хозяйственная деятельность населения салтовской культуры Керченского полуострова (краткий обзор археологических источников)
Свистун Г. Е. (Харьков) Новый кремационный могильник на территории Чугуево-Бабчанского лесничества (предварительная информация)
Усманов Э. М. (Уфа, РФ) О термине «сакалиба» в восточных письменных источниках
Флёров В. С., Флёрова В. Е. (Москва, Россия) Верхне-Ольшанское городище: извлечение из Отчёта о раскопках в 1991 году
Чендев Ю. Г., Сарапулкин В. А. (Белгород, Россия) Опыт палеогеографической реконструкции на примере исследования памятника салтово-маяцкой культуры в долине р. Тихая Сосна (Белгородская область)

Читати >

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Ви знаходитесь тут: Бібліотека Періодика та серії