Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Археологія і давня історія України, 2021, 3 (40)

Випуск присвячено 110-річчю Д. Т. Березовця і 90-річчю В. О. Анохіна.

Д. Т. Березовць один з небагатьох археологів, що продовжив традиції української польової школи, яка склалася в 20—30 роки ХХ століття і була майже знищена тодішнім режимом. Тому вітаються: статті присвячені постаті Дмитра Тарасовича та його внеску в джерельну базу археології нашої держави, нариси про його учнів та експедиційних колег (О. Сухобокова, О. Приходнюка, В. Бідзілі, В. Круца та інших). Тематика статей окреслена науковими інтересами ювіляра: курганна археологія, поселенські структури І тис. до н. е. — І тис. н. е.; проблеми та пам’ятки культур відкритих Д. Т. Березовцем.

В.О. Анохін — провідний нумізмат України, автор найбільш цитованих монографій. Головний редактор щорічника «Нумизматика и сфрагистика» (1963—1971). Надається перевага статтям в руслі наукових зацікавлень Владилена Опанасовича — антична нумізматика, класифікація нумізматичних матеріалів, хронології монетних емісій і грошово-вагових систем, історія технології монетного виробництва. Вітаються статті присвячені загальноісторичним та економічним проблемам античних полісів Північного Причорномор’я та Боспорського царства.

Основні теми: археологія та нумізматика раннього залізного віку, археологія ранніх слов’ян, хазар, антів, середньовічна нумізматика.

Відповідальні особи: Ю. В. Болтрик ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ), О. В. Каряка.

Імовірний обсяг: близько 50 д. а.

Номер журналу: 3 (40), 2021.

Імовірний термін подання матеріалів: до 31 січня 2021 р.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Інтернет-ресурси

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Волинські старожитності
Сайт дочірнього підприємства «Охоронної археологічної служби України» ІА НАН України.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Ви знаходитесь тут: Бібліотека Журнал "Археологія і давня історія України"